نقاط ضعف دیوارهای برشی بتن آرمه در زلزله های اخیر

ساخت وبلاگ
چکیده : پروفسور کاترین بیر، استاد موسسه پلی تکنیک لوزان سوئیس (EPFL) با حضور در دانشگاه علم و فرهنگ، درخصوص... با عنوان : نقاط ضعف دیوارهای برشی بتن آرمه در زلزله های اخیر بخوانید :

Earthquake

پروفسور کاترین بیر، استاد موسسه پلی تکنیک لوزان سوئیس (EPFL) با حضور در دانشگاه علم و فرهنگ، درخصوص دو پروژه تحقیقاتی درحال انجام این مرکز با هدف بررسی عملکرد لرزه ای و ضوابط طراحی هسته های دیوار برشی بتن آرمه، سخنرانی کرد.

دیوار برشی، دیواری است که از قطعات مهاری (قطعات برشی) ساخته شده و وظیفه خنثی کردن اثر بارهای جانبی وارد شده بر سازه را برعهده دارد. دیوار برشی برای مقابله با بارهای جانبی متداولی همچون بار باد و زلزله طراحی می‌ شود.

زلزله های 8.8 ریشتری شیلی و (2010) و 6.3 ریشتری نیوزلند (2011) نشان داد که علیرغم تحقیقات وسیع چندین ساله و بروزرسانی مستمر آیین نامه های طراحی، دیوارهای بتن آرمه جدیدالاحداث در این زلزله ها رفتار مناسبی از خود نشان نداده و حتی دچار گسیختگی شدند.

بسیاری از دیوارهای آسیب غیرمستطیلی یا قسمتی از هسته دیوار برشی بودند؛ در حالی که بسیاری از تحقیقات پیشین بر روی دیوارهای با مقطع مستطیلی تمرکز داشته است. شکل خرابی این دیوارها عمدتا به صورت گسیختگی فشاری و ناپایداری خارج صفحه دیوار بوده است که منشا آغاز تحقیقاتی در سرتاسر دنیا گردید.

ادامه مطلب
تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوختدیوارهای,...
ما را در سایت تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 9 تاريخ : جمعه 10 آذر 1396 ساعت: 11:30