کدام اثر هنری شبیه به چهره شماست؟

ساخت وبلاگ
چکیده : سیناپرس: تا به حال به این فکر کرده اید که آیا یک اثر هنری در جهان وجود دارد... با عنوان : کدام اثر هنری شبیه به چهره شماست؟ بخوانید :
کدام-اثر-هنری-شبیه-به-چهره-

سیناپرس: تا به حال به این فکر کرده اید که آیا یک اثر هنری در جهان وجود دارد که به چهره شما شباهت داشته باشد؟ برای یافتن پاسخ این سوال می توانید به سراغ نرم افزار گوگل رفته و با کمک قابلیت جدید آن، چهره خود را در میان نقاشی های بزرگ جهان بیابید.

دوستداران هنر گاه و بیگاه با مواردی روبرو می شوند که در آن شاهد شباهت یک اثر هنری با چهره افرادی در دنیای واقعی هستند. این امر دستمایه آخرین نرم افزار شرکت گوگل شده است و مسئولان این نرم افزار، قابلیتی ویژه را در آن جای داده اند که موجب می شود تا بتوان چهره افراد را با نقاشی های مشهور جهان مقایسه کرد.

برای این کار، یک عکس از کاربر به داخل نرم افزار بارگذاری می شود. در ادامه نیز این نرم افزار به سراغ بررسی یک پایگاه داده بسیار بزرگ از نقاشی های مشهور دنیا می رود. در این مرحله، الگوریتم ویژه ای برای تشخیص اجزای چهره نقاشی ها شروع به فعالیت می کند. این الگوریتم ابتدا اجزای صورت عکس کاربر را تشخیص می دهد و در ادامه به سراغ تطابق دادن آنها با اجزای صورت نقاشی ها می رود.

در پایان نیز نزدیک ترین تصویر شناسایی شده به همراه تصویر کاربر در خروجی نرم افزار مشاهده می شود. این تصویر همیشه با دقت کامل همراه نیست و به همین دلیل نیز میزان دقت آن در قالب درصد در بالای تصویر نمایش داده می شود. این نرم افزار در بازار نرم افزاری پلی استور و برای کاربران سیستم عامل اندروید قابل دسترسی است.

برنامه یاد شده، نرم افزار هنر و فرهنگ گوگل یا google art and culture نام دارد. همچنین نسخه ای از این نرم افزار در بازار نرم افزاری اپل موجود است و کاربران سیستم عامل iOS نیز می توانند آن را دانلود و بر روی آیفون یا آیپد خود نصب کنند.

منبع: Cnet

ترجمه: آناهیتا عیوض خانی

تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت...
ما را در سایت تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 10 تاريخ : جمعه 29 دی 1396 ساعت: 5:25