روشی جدید برای سنجش سرب در آب‌ها

ساخت وبلاگ
چکیده : سیناپرس: نتایج پژوهشی که توسط نشریه انگلیسی‌زبان جهاد دانشگاهی منتشرشده، نش... با عنوان : روشی جدید برای سنجش سرب در آب‌ها بخوانید :
روشی-جدید-برای-سنجش-سرب-در-آب‌ها

سیناپرس: نتایج پژوهشی که توسط نشریه انگلیسی‌زبان جهاد دانشگاهی منتشرشده، نشان می‌دهد که ترکیب دو روش قدیمی برای جذب سرب، می‌تواند به روشی نوین برای سنجش این عنصر سمی در آب و فاضلاب بینجامد.

سرب یکی از عناصر سمی است که می‌تواند با تجمع در بدن موجب مشکلات زیادی شود. مسمومیت سرب باعث تأثیر بر سیستم عصبی مرکزی، محیطی و کلیه‌ها می‌شود. سرب معدنی در صورت جذب، می‌تواند در بافت‌های نرم و همچنین استخوان­ها و دندان­ها توزیع ­شود. اشکال ارگانیک این عنصر سمی نیز، محلول در چربی هستند و بنابراین تمایل خاصی به تمرکز در مغز دارند.

سرب، با توجه به خواص منحصربه‌فردش به‌عنوان یک ماده صنعتی در زمینه ­های مختلف به کار می ­رود و ازاین‌رو در مقادیر قابل‌توجهی توسط فعالیت‌های انسانی در محیط­زیست منتشر می ­شود. چنین فعالیت ­هایی، سطح آلودگی سرب در سیستم آب محیطی را افزایش می ­دهند و این امر می ­تواند تا حد زیادی بر کیفیت زندگی، به‌ویژه در کشورهای درحال‌توسعه تأثیر بگذارد. بنابراین مهم است که سطوح سرب را به‌طور مرتب در محیط کنترل کرد.

ادامه خبر

تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت...
ما را در سایت تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 12 تاريخ : جمعه 29 دی 1396 ساعت: 5:25