ساخت سامانه اندازه گیری شدت تشعشات امواج رادیویی در کشور

ساخت وبلاگ
چکیده :   سیناپرس: متخصصان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 'اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال'، ... با عنوان : ساخت سامانه اندازه گیری شدت تشعشات امواج رادیویی در کشور بخوانید :
ساخت-سامانه-اندازه-گیری-شدت-تشعشات-امواج-رادیویی-در-کشور

 

سیناپرس: متخصصان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، در سال 'اقتصاد مقاومتی: تولید - اشتغال'، در راستای اجرای سیاست‌ های اقتصاد مقاومتی و برنامه ششم توسعه، موفق به بومی‌ سازی سامانه اندازه‌ گیری شدت میدان پرتوهای رادیویی در کشور شدند.

 این سامانه به درخواست و حمایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و با هدف رفع وابستگی کشور در تامین نیازمندی‌ به این تجهیزات از خارج کشور، در این شگاه اجرا شد.

بنابراین گزارش، با ساخت سامانه بومی اندازه‌گیری شدت امواج الکترومغناطیسی و الکتریکی برای پایش حد تشعشعات تجهیزات بی‌سیم، علاوه بر جایگزینی نمونه‌ های خارجی با داخلی،رفع نگرانی مردم از اثرات امواج الکترومغناطیسی و تشعشات رادیویی در آینده نزدیک با محصولات بومی امکان‌پذیر خواهد شد.
با اجرای این پروژه، سامانه بومی اندازه‌گیری شدت امواج رادیویی برای نخستین بار به دست پژوهشگران داخلی طراحی، ساخت و راه اندازی شد و به این ترتیب جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشورهای دارای این فناوری در دنیا مطرح گردید.

ادامه مطلب
تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت...
ما را در سایت تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 5 تاريخ : جمعه 15 دی 1396 ساعت: 10:17