مرگ شیرین

ساخت وبلاگ
چکیده : سیناپرس: به‌گزارش بانک جهانی، مردم جهان سالانه میانگین٢,٣تریلیون‌دلار برای ... با عنوان : مرگ شیرین بخوانید :
مرگ-شیرین

سیناپرس: به‌گزارش بانک جهانی، مردم جهان سالانه میانگین٢,٣تریلیون‌دلار برای خوردن و نوشیدن هزینه می‌کنند! در این میان صنعت نوشیدنی رشد روزافزونی را تجربه می‌کند،تاجایی‌که نوشابه‌های گازدار قندی سالانه باعث مرگ بسیاری از مصرف‌کنندگان خود می‌شوند.

در توصیه‌های مربوط به سلامت معمولاً به پرهیز از سه سم سفیدرنگ اشاره می‌شود: نمک، شکر و هروئین. یعنی هروئین به‌عنوان یک ماده مخدر زیان‌آور و مخرب از لحاظ آسیب‌رسانی با دو ماده خوراکی به ظاهر غیرخطرناک برابری می‌کند.

آمارها نشان می‌دهد که سالانه در جهان چیزی حدود 200هزار نفر بر اثر مصرف نوشابه‌های گازدار جان خود را از دست می‌دهند. معمولاً عامل عمده مرگ‌ومیر این افراد، دیابت و بیماری‌های ناشی از آن است. مصرف بی‌حد و حساب مواد شیرین باعث بروز و شیوع دیابت نوع دو می‌شود که به دیابت بزرگسالی نیز معروف است. این دیابت می‌تواند با افزایش فشارخون، مشکلات قلبی و عروقی، ناراحتی‌های کلیوی، عوارض ریوی و حتی آسیب‌های مغزی همراه باشد. علت بسیاری از سکته‌های قلبی و مغزی و نارسایی‌های کلیوی در نتیجه بیماری دیابت و مصرف بی‌رویه مواد قندی بروز می‌کند. (اینجا ببینید که نوشابه ظرف یک ساعت با بدن شما چه می‌کند؟)

ادامه اینجا...

تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت...
ما را در سایت تبدیل باکتری به کارخانه تولید سوخت دنبال می کنید

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : جمعه 15 دی 1396 ساعت: 10:17